Канцэрт да Дня маці

• 14.10.2016

Лепшыя юныя музыканты Беларусі падрыхтавалі падарунак да Дня маці!

14 кастрычніка 2016 года ў Нацыянальным гістарычным музеі Рэспублікі Беларусь адбудзецца канцэрт, прысвечаны Дню маці.

Самыя яркія юныя таленты нашай краіны, лаўрэаты міжнародных конкурсаў, падапечныя Дабрачыннага фонду народнага артыста Расіі Юрыя Розуму ў СНД і ЕС падораць гледачам вялікую канцэртную праграму ў рамках Дабрачыннага праекта "Пакроў", прысвечанага Дню маці і праваслаўнага свята "Пакроў Прасвятой Багародзіцы".

Канцэрт праводзіцца з мэтай духоўна–маральнага выхавання дзяцей і моладзі з дапамогай музычнага мастацтва, выхавання ў падрастаючага пакалення паважлівага стаўлення да жанчыны–маці, з мэтай умацавання традыцыйных сямейных каштоўнасцяў. Сярод запрошаных гледачоў шматдзетныя маці, прадстаўнікі духавенства, культурная і педагагічная эліта, вядомыя беларускія мецэнаты, дабрачынныя фонды Беларусі.

Ініцыятарам правядзення канцэрта з'яўляецца Міжнародны дабрачынны фонд Юрыя Розуму ў СНД і ЕС.

Суарганізатарам мерапрыемства выступіў Нацыянальны гістарычны музей Рэспублікі Беларусь.

Канцэрт праводзіцца пры фінансавай і інфармацыйнай падтрымцы інтэрнэт–партала Realt.by

Канцэрт праводзіцца пры ўдзеле Мінскага сацыяльна–эканамічнага фонду "Чыстае Дзеянне".

Праграма мерапрыемства:

18.30 – 19.00 – збор гасцей, наведванне выставы знакамітага расійскага фатографа Кацярыны Раждзественскай "Прыватная калекцыя";

19.00 – 20. 00 – дабрачынны канцэрт "Пакроў".

Адрас: г.Мінск, вул.К.Маркса, 12

Тэл .: 327–43–22