Інтэрактыўны праект "Лазерны лабірынт"

• 11.08.2016

Нацыянальны гістарычны музей Рэспублікі Беларусь актыўна ўдзельнічае ў рэалізацыі сацыяльных праграм, падтрымлівае творчыя ініцыятывы ў галіне сацыяльна – культурнай дзейнасці. Адной з такіх праграм з'яўляецца адкрыццё ў Нацыянальным гістарычным музеі інтэрактыўнага праекта "Лазерны лабірынт", дзе аднымі з першых наведвальнікаў стануць дзеці з сацыяльна – педагагічных цэнтраў г. Мінска, а таксама прадстаўнікі Беларускай асацыяцыі шматдзетных бацькоў.

"Лазерны лабірынт" – гэта зусім новы падыход у прадстаўленні класічнага музея. Крэатыўны праект накіраваны не толькі на сапраўдных аматараў мастацтва, але і тых, хто аддае перавагу віртуальнаму свету кампутарных гульняў і прыгодніцкіх фільмаў перад музейным жыццем.

Квэст ўяўляе сабой лазерны лабірынт, які неабходна прайсці ў стылі Джэймса Бонда, па–майстэрску лавіруючы паміж лазернымі прамянямі.

Станьце героем каханага фільма ці кампутарнай гульні, выявіце свае лепшыя якасці!

Квэст рэкамендуецца дзецям ад 7 гадоў.

Кошт квіткоў:

5 (пяць) рублёў:

– Для асоб, якія атрымліваюць агульную сярэднюю, сярэднюю спецыяльную, прафесійна–тэхнічную адукацыю;

6 (шэсць) рублёў:

– Для асоб, якія атрымліваюць вышэйшую адукацыю, пенсіянераў;

7 (сем) рублёў:

– Для ўсіх іншых катэгорый наведвальнікаў;

Бясплатна:

– Ветэраны Вялікай Айчыннай вайны, дзеці да 6 гадоў, дзеці–сіроты, дзеці–інваліды, інваліды.

Адрас: г.Мінск, вул.К.Маркса, 12

Тэл .: 327–43–22