Перадача ў дар самай маленькай у свеце кнігі вершаў М.Багдановіча і микрамініяцюрнага герба Рэспублікі Беларусь.

• 01.02.2016

"Цуд пад мікраскопам"

01.02.2016 ў 11.00, у філіяле Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь "Дом-музей I з'езда РСДРП" адбудзецца афіцыйная перадача вядомым расійскім майстрам, мастаком–микроминиатюристом Анатолем Іванавічам Каненко ў збор Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь самай маленькай у свеце кнігі вершаў М.Багдановіча памерам 1х1 мм. і микрамініяцюрнага герба Рэспублікі Беларусь.

Кожнаму, хто наведае мерапрыемства прадастаўляецца выдатная магчымасць сустрэцца і пагутарыць з аўтарам унікальных микрамініяцюрных работ.

Дадзенае мерапрыемства праводзіцца для СМІ ў рамках "Года культуры" у Рэспубліцы Беларусь.

Дом-музей I з'езда РСДРП

Адрас: г.Мінск, п-т Незалежнасці, 31а