Цырымонія перадачы прадметаў

• 27.09.2022

27 верасня 2022 г. у філіяле Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь «Музей сучаснай беларускай дзяржаўнасці» прайшла цырымонія перадачы ў музей прадметаў футбольнага клуба «БАТЭ» (Барысаў).

Ва ўрачыстым мерапрыемстве прынялі ўдзел дырэктар Нацыянальнага гістарычнага музея Рэспублікі Беларусь Аляксандр Васільевіч Храмы, дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу VII склікання Аляксандр Валер'евіч Шыпула, старшыня праўлення клуба Андрэй Анатольевіч Капскі, намеснік генеральнага дырэктара па камерцыйных пытаннях Алеся Анатольеўна Кацярыніч, футбольная каманда БАТЭ (Барысаў) і трэнерскі штаб каманды.

У музей былі перададзены футбольны мяч Лігі чэмпіёнаў з аўтографамі, футболка Паўлава Аляксандра Валер'евіча, які вызначыўся ў хатнім матчы 2-га тура Лігі чэмпіёнаў УЕФА 2011/2012 супраць футбольнага клуба «Баварыя» (Мюнхен), а таксама макет футбольнага стадыёна «Барысаў-Арэна», дзе базуецца клуб і праводзяцца хатнія матчы каманды.