Музейны суботнік ГК АЗС А-100

• 20.04.2019

20 красавіка ў самым сэрцы Мінска ГК АЗС А-100 падтрымала Рэспубліканскі суботнік і прыняла ўдзел у навядзенні парадку ў Нацыянальным гістарычным музеі. Каманда сеткі АЗС А-100 з радасцю ўзялася за добраўпарадкаванне ўнутранага дварыка XIX стагоддзя, што прылягае да музею.

Паспяваючы жартаваць, мець зносіны і фатаграфавацца, супрацоўнікі энергічна ўзяліся за афарбоўку. Вынік працы вельмі важны для музея і нашага горада ў цэлым, бо на тэрыторыі дворыка ў 2019 годзе запланавана мноства цікавых гарадскіх мерапрыемстваў: мастацкія выставы, вечары класічнай музыкі, майстар-класы, тэатральныя пастановы і іншыя.

Пасля аканчэння суботніка супрацоўнікі музея з задавальненнем правялі займальную экскурсію па залах Нацыянальнага гістарычнага музея. Усе ўдзельнікі суботніка былі натхнёныя, бо цудоўна правялі час і зрабілі добрую справу.

Музейны суботнік ГК АЗС А-100 і Нацыянальнага гістарычнага прыкладу – выдатны прыклад таго, як у адным праекце можна аб'яднаць Карпаратыўны дух і клопат аб захаванні гісторыка-культурнай спадчына.