Творчы вечар "Полюса"

• 10.07.2018

10 ліпеня ў Нацыянальным гістарычным музеі Рэспублікі Беларусь адбудзецца творчы вечар паэта і мастака Алены Зінскі «Полюса», прымеркаваны да выхаду аднайменнай кнігі. Пачатак вечара а 19–й гадзіне. Уваход вольны, папярэдні запіс гарантуе месца.

У новую кнігу Алены Зінскі ўвайшлі вершы і эсэ, якія адлюстроўваюць розныя каардынаты жыцця аўтара. Лондан, дзе яна правяла больш за восем гадоў. Нью–Джэрсі, адкуль родам яе муж. Францыя, дзе знаходзіцца «рукатворнае» возера Сэнт–Круа. Грэцкая Рыўера, дзе расце іх сын. І горад дзяцінства – «і ўсяго жыцця» – Мінск.

Алена выступіць са сваімі старымі і новымі вершамі, а таксама урыўкамі з зборніка «Полюс». Для стварэння атмасферы на сценах гістарычнага музея будуць прадстаўлены аўтарскія ілюстрацыі, якія ўвайшлі ў зборнік. Па традыцыі, завершыцца вечар дыялогам з гледачамі і варожбамі на вершах.

Аб Алене Зінскі:

• Паэт, эсэіст, мастак;

• Заснавальнік літаратурна–мастацкага праекта ptiza.org;

• Аўтар зборнікаў «Запiскi ў дарозе» (Масква, Бослен (2014) і «Полюса» (Мінск, Галіяфы (2018));

• Сааўтар анталогіі «Калі ўяўляю Лондан ...» (Масква, Цэнтр кнігі Рудаміна (2014));

• Лаўрэат ХІ Міжнароднага фестывалю рускай паэзіі «Пушкін у Брытаніі».

• Аўтар трох персанальных выстаў.

Запіс на вечар і дадатковая інфармацыя:

Ксенія | +375 (29) 387–01–77 | ptiza.org@gmail.com

г. Мінск, вул. К.Маркса, 12